Ismerd meg és próbáld ki a gyakorlatban is a különböző mesterséges intelligenciára épülő nyelvi modelleket és képgeneráló rendszereket!
Mit várhatsz az élő interaktív szemináriumtól?
Átfogó képet kapsz az AI (artificial intelligence) területéről.
Bemutatjuk a mesterséges intelligencia fő felhasználási területeit
Kipróbálhatod a legelterjedtebb AI-ra épülő nyelvi modelleket, mint a ChatGPT, Copilot, Gemini, AskCodi és képgeneráló rendszereket, mint a DALL-E, Tengr.ai, Midjourney, Pika.
A ChatGPT használatába részletesebben is belemegyünk, amikről szó lesz például: javasolt promptok, tippek és trükkök, valamint böngésző kiegészítők.
Egy egyszerű program megírásán keresztül próbálhatod a ki a különböző nyelvi modelleket (1) kód átfordításra, (2) kód átírásra a Clean Code elveknek megfelelően és (3) kódmagyarázat kérésére
Miért érdemes belevágnod?
Ez az élő interaktív szeminárium nemcsak elméleti tudást nyújt a résztvevőknek, hanem egy lehetőséget, hogy a gyakorlatban próbálhassanak ki olyan mesterséges intelligencián alapuló megoldásokat, amelyek hatékonyabb munkafolyamatokat inspirálhatnak, ezáltal megkönnyítve a hétköznapi munkát.
Nem a mesterséges intelligencia fogja elvenni a programozó munkáját, hanem az a programozó, aki tudja alkalmazni a mesterséges intelligenciát!
Kinek ajánlott és mi a részvétel előkövetelménye?
Ez a szeminárium azoknak szól, akik már ismernek valamilyen programozási nyelvet és ideálisan aktívan használják is azt. A különböző gyakorlati feladatok során elsősorban a Python, C# és Java és JavaScript programozási nyelveket fogunk használni.
Ki lesz a szeminárium során az oktató?
Dr Faragó Csaba - Szoftverfejlesztő @Interactive Brokers
Programtervező matematikusként végzett Szegeden, a PhD-ját is ott szerezte informatikából. Több mint 20 éve dolgozik szoftverfejlesztőként, számos programozási nyelvben és technológiában jártas: a 2000-es években a C++ dominált, a 2010-es évek óta azonban elsősorban a Java és Python programozási nyelveket használja fejlesztőként.
Mindennapi munkája mellet a Cubix Institute of Technology Python képzéseinek és a Szoftverfejlesztési eszközök és módszerek tanfolyam oktatója.
Hol és hogyan fog zajlani a szeminárium?
Az élő interaktív esemény Zoom-on keresztül fog zajlani (melyhez nem szükséges a szoftver letöltése). Az ehhez tartozó linket a regisztráció után minden résztvevő meg fogja találni a leckék között és így tudnak majd csatlakozni az élő szemináriumhoz.
Ezen felül minden résztvevőnek szükséges, hogy regisztráljon egy ingyenes ChatGPT profilt, amit ide kattintva tehetsz meg, ha még nem rendelkeznél ilyennel.
Hogyan fogsz tanulni?
Gyakorlatorientált oktatás: az intenzív ~2 órás alkalom alatt több mesterséges intelligencián alapuló feladatot oldasz meg közösen az oktatóval, amelynek keretében már menetközben is hasznos tudásra teszel szert.
Interaktív online formátum: a gyakorlati feladat elvégzéséhez szükséges tudást vezetett kódolások formájában adjuk át, időközönként kérdezési lehetőséggel, valamint a teljes szeminárium felvételre kerül, amit egy évig korlátlan alkalommal visszanézhetsz.
Oktatói támogatás: a szeminárium ideje alatt az oktató folyamatosan a rendelkezésedre áll, bármikor kérdezhetsz tőle, ha elakadtál, akár visszajelzést is ad a feladatodra.
Limitált férőhely: a fent említett interakciók miatt a mesterséges intelligencia használata a programozásban szemináriumot korlátozott létszámmal indítjuk csak el, hogy biztosan jusson mindenkire ideje az oktatóknak.
Folyamatos tanulás: a szeminárium végével nem ér véget a tanulás, ugyanis ide kattintva csatlakozhatsz Discord szerverünkhöz, ahol az AI és programozás csatornán tovább folytathatjuk az eszmecserét ezen a folyamatosan változó területen.
Mikor lesz a szeminárium és mennyibe kerül?
Időpont: március 27. 19:00 órától
Időtartam: ~2 óra
Részvételi díj: ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit a fenti Beiratkozom gombra kattintva tudsz megtenni és így lesz elérhető számodra az esemény Zoom linkje.
Érdekelne a szeminárium?
Jelentkezz és biztosítsd helyedet, nincs más teendőd, mint fent a ‘Beiratkozom’ gombra kattintva kitölteni a jelentkezési formot.
Ha szívesen jelentkeznél, de lenne előtte néhány kérdésed, akkor kattints az ‘Érdekel, de kérdeznék’ gombra, add meg elérhetőségedet és hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot.
Ha a szemináriummal vagy esetleg az IT képzéseinkkel kapcsolatban lenne kérdésed, keress minket bátran az info@cubixedu.com e-mail címen!
======================
A változtatás jogát fenntartjuk.